Find your local Labour candidates

Total result 632

Stephen Kinnock

Stephen Kinnock

Aberafan Maesteg

Lynn Thomson

Lynn Thomson

Aberdeen North

Mohammed Malik

Mohammed Malik

Aberdeen South

Andrew Brown

Andrew Brown

Aberdeenshire North and Moray East

Kenneth Stevenson

Kenneth Stevenson

Airdrie and Shotts

Alex Baker

Alex Baker

Aldershot

Luke John Davies

Luke John Davies

Aldridge-Brownhills

Brian Leishman

Brian Leishman

Alloa and Grangemouth

Connor Rand

Connor Rand

Altrincham and Sale West

Mark Tami

Mark Tami

Alyn and Deeside

Linsey Farnsworth

Linsey Farnsworth

Amber Valley

Elizabeth Carr-Ellis

Elizabeth Carr-Ellis

Angus and Perthshire Glens

Cheryl-Ann Cruickshank

Cheryl-Ann Cruickshank

Arbroath and Broughty Ferry

Hamish  Maxwell

Hamish Maxwell

Argyll, Bute and South Lochaber

Chris Philipsborn

Chris Philipsborn

Arundel and South Downs

Rhea Keehn

Rhea Keehn

Ashfield

Sojan Joseph

Sojan Joseph

Ashford

Angela Rayner

Angela Rayner

Ashton-under-Lyne

Laura Kyrke-Smith

Laura Kyrke-Smith

Aylesbury

Elaine Stewart

Elaine Stewart

Ayr, Carrick and Cumnock

Sean Woodcock

Sean Woodcock

Banbury

Claire Hughes

Claire Hughes

Bangor Aberconwy

Nesil Caliskan

Nesil Caliskan

Barking

Dan Jarvis

Dan Jarvis

Barnsley North

Stephanie Peacock

Stephanie Peacock

Barnsley South

Michelle Scrogham

Michelle Scrogham

Barrow and Furness

Alex Harrison

Alex Harrison

Basildon and Billericay

Luke  Murphy

Luke Murphy

Basingstoke

Jo White

Jo White

Bassetlaw

Dan Bewley

Dan Bewley

Bath

Kirsteen Sullivan

Kirsteen Sullivan

Bathgate and Linlithgow

Marsha de Cordova

Marsha de Cordova

Battersea

Matthew Patterson

Matthew Patterson

Beaconsfield

Liam Conlon

Liam Conlon

Beckenham and Penge

Mohammad Yasin

Mohammad Yasin

Bedford

Neil Coyle

Neil Coyle

Bermondsey and Old Southwark

Caitlin Stott

Caitlin Stott

Berwickshire, Roxburgh and Selkirk

Rushanara Ali

Rushanara Ali

Bethnal Green and Stepney

Margaret Pinder

Margaret Pinder

Beverley and Holderness

Christine Bayliss

Christine Bayliss

Bexhill and Battle

Daniel Francis

Daniel Francis

Bexleyheath and Crayford

Veronica Oakeshott

Veronica Oakeshott

Bicester and Woodstock

Alison McGovern

Alison McGovern

Birkenhead

Preet Kaur Gill

Preet Kaur Gill

Birmingham Edgbaston

Paulette Hamilton

Paulette Hamilton

Birmingham Erdington

Tahir Ali

Tahir Ali

Birmingham Hall Green and Moseley

Liam Byrne

Liam Byrne

Birmingham Hodge Hill and Solihull North

Shabana Mahmood

Shabana Mahmood

Birmingham Ladywood

Laurence Turner

Laurence Turner

Birmingham Northfield

Khalid Mahmood

Khalid Mahmood

Birmingham Perry Barr

Al Carns

Al Carns

Birmingham Selly Oak

Jess Phillips

Jess Phillips

Birmingham Yardley

Sam Rushworth

Sam Rushworth

Bishop Auckland

Kate Hollern

Kate Hollern

Blackburn

Graham Stringer

Graham Stringer

Blackley and Middleton South

Lorraine Beavers

Lorraine Beavers

Blackpool North and Fleetwood

Chris Webb

Chris Webb

Blackpool South

Nick Smith

Nick Smith

Blaenau Gwent and Rhymney

Liz Twist

Liz Twist

Blaydon and Consett

Ian Lavery

Ian Lavery

Blyth and Ashington

Clare Walsh

Clare Walsh

Bognor Regis and Littlehampton

Natalie Fleet

Natalie Fleet

Bolsover

Kirith Entwistle

Kirith Entwistle

Bolton North East

Yasmin Qureshi

Yasmin Qureshi

Bolton South and Walkden

Phil Brickell

Phil Brickell

Bolton West

Peter Dowd

Peter Dowd

Bootle

Alexandra Fawbert

Alexandra Fawbert

Boston and Skegness

Mr Tom Hayes

Mr Tom Hayes

Bournemouth East

Jessica Toale

Jessica Toale

Bournemouth West

Peter Swallow

Peter Swallow

Bracknell

Imran Hussain

Imran Hussain

Bradford East

Judith Cummins

Judith Cummins

Bradford South

Naz Shah

Naz Shah

Bradford West

Matthew Wright

Matthew Wright

Braintree

Matthew Dorrance

Matthew Dorrance

Brecon, Radnor and Cwm Tawe

Dawn Butler

Dawn Butler

Brent East

Barry Gardiner

Barry Gardiner

Brent West

Ruth Cadbury

Ruth Cadbury

Brentford and Isleworth

Dr Gareth Barrett

Dr Gareth Barrett

Brentwood and Ongar

Chris Elmore

Chris Elmore

Bridgend

Leigh Redman

Leigh Redman

Bridgwater

Sarah Carter

Sarah Carter

Bridlington and The Wolds

Najmul Hussain

Najmul Hussain

Brigg and Immingham

Chris Ward

Chris Ward

Brighton Kemptown and Peacehaven

Tom  Gray

Tom Gray

Brighton Pavilion

Thangam Debbonaire

Thangam Debbonaire

Bristol Central

Kerry McCarthy

Kerry McCarthy

Bristol East

Damien Egan

Damien Egan

Bristol North East

Darren Jones

Darren Jones

Bristol North West

Karin Smyth

Karin Smyth

Bristol South

Iain Simpson

Iain Simpson

Broadland and Fakenham

Oana Olaru-Holmes

Oana Olaru-Holmes

Bromley and Biggin Hill

Neena Gill

Neena Gill

Bromsgrove

Catherine Deakin

Catherine Deakin

Broxbourne

Juliet Campbell

Juliet Campbell

Broxtowe

Callum  Anderson

Callum Anderson

Buckingham and Bletchley

Oliver Ryan

Oliver Ryan

Burnley

Jacob Collier

Jacob Collier

Burton and Uttoxeter

James Frith

James Frith

Bury North

Christian Wakeford

Christian Wakeford

Bury South

Peter Prinsley

Peter Prinsley

Bury St Edmunds and Stowmarket

Martha O'Neil

Martha O'Neil

Caerfyrddin

Chris Evans

Chris Evans

Caerphilly

Eva Kestner

Eva Kestner

Caithness, Sutherland and Easter Ross

Josh  Fenton-Glynn

Josh Fenton-Glynn

Calder Valley

Perran Moon

Perran Moon

Camborne and Redruth

Daniel Zeichner

Daniel Zeichner

Cambridge

Josh Newbury

Josh Newbury

Cannock Chase

Rosie Duffield

Rosie Duffield

Canterbury

Jo Stevens

Jo Stevens

Cardiff East

Anna McMorrin

Anna McMorrin

Cardiff North

Stephen Doughty

Stephen Doughty

Cardiff South and Penarth

Alex Barros-Curtis

Alex Barros-Curtis

Cardiff West

Julie Minns

Julie Minns

Carlisle

Hersh Thaker

Hersh Thaker

Carshalton and Wallington

Mark Maguire

Mark Maguire

Castle Point

Alan Gemmell

Alan Gemmell

Central Ayrshire

Oliver Pearson

Oliver Pearson

Central Devon

Kevin Craig

Kevin Craig

Central Suffolk and North Ipswich

Jackie Jones

Jackie Jones

Ceredigion Preseli

Tristan Osborne

Tristan Osborne

Chatham and Aylesford

Kelly Fowler

Kelly Fowler

Cheadle

Richard Parry

Richard Parry

Chelmsford

Ben Coleman

Ben Coleman

Chelsea and Fulham

Lara Chaplin

Lara Chaplin

Cheltenham

Chris Chilton

Chris Chilton

Chesham and Amersham

Samantha Dixon

Samantha Dixon

Chester North and Neston

Angeliki Stogia

Angeliki Stogia

Chester South and Eddisbury

Toby Perkins

Toby Perkins

Chesterfield

Thomas Collinge

Thomas Collinge

Chichester

Shama Tatler

Shama Tatler

Chingford and Woodford Green

Ravi Venkatesh

Ravi Venkatesh

Chippenham

Dan Tomlinson

Dan Tomlinson

Chipping Barnet

No Labour candidate found

Currently no Labour candidate

Chorley

Joanna Howard

Joanna Howard

Christchurch

Rachel Blake

Rachel Blake

Cities of London and Westminster

Mary Foy

Mary Foy

City of Durham

Jovan Owusu-Nepaul

Jovan Owusu-Nepaul

Clacton

Bell Ribeiro-Addy

Bell Ribeiro-Addy

Clapham and Brixton Hill

Becky Gittins

Becky Gittins

Clwyd East

Gill German

Gill German

Clwyd North

Frank McNally

Frank McNally

Coatbridge and Bellshill

Pam Cox

Pam Cox

Colchester

Paul Davies

Paul Davies

Colne Valley

Sarah Russell

Sarah Russell

Congleton

Lee Barron

Lee Barron

Corby and East Northamptonshire

Mary Creagh CBE

Mary Creagh CBE

Coventry East

Taiwo Owatemi

Taiwo Owatemi

Coventry North West

Zarah Sultana

Zarah Sultana

Coventry South

Melanie Ward

Melanie Ward

Cowdenbeath and Kirkcaldy

Emma Foody

Emma Foody

Cramlington and Killingworth

Peter Lamb

Peter Lamb

Crawley

Connor Naismith

Connor Naismith

Crewe and Nantwich

Natasha Irons

Natasha Irons

Croydon East

Ben Taylor

Ben Taylor

Croydon South

Sarah Jones

Sarah Jones

Croydon West

Katrina Murray

Katrina Murray

Cumbernauld and Kirkintilloch

Margaret Mullane

Margaret Mullane

Dagenham and Rainham

Lola McEvoy

Lola McEvoy

Darlington

Jim Dickson

Jim Dickson

Dartford

Marianne Kimani

Marianne Kimani

Daventry

Catherine Atkinson

Catherine Atkinson

Derby North

Baggy Shanker

Baggy Shanker

Derby South

John Whitby

John Whitby

Derbyshire Dales

Heather Iqbal

Heather Iqbal

Dewsbury and Batley

Mocky Khan

Mocky Khan

Didcot and Wantage

Sally Jameson

Sally Jameson

Doncaster Central

Lee Pitcher

Lee Pitcher

Doncaster East and the Isle of Axholme

Ed Miliband

Ed Miliband

Doncaster North

Nadia Burrell

Nadia Burrell

Dorking and Horley

Mike Tapp

Mike Tapp

Dover and Deal

Chipiliro Kalebe-Nyamongo

Chipiliro Kalebe-Nyamongo

Droitwich and Evesham

Sonia Kumar

Sonia Kumar

Dudley

Helen Hayes

Helen Hayes

Dulwich and West Norwood

James Wallace

James Wallace

Dumfries and Galloway

Daniel Coleman

Daniel Coleman

Dumfriesshire, Clydesdale and Tweeddale

Richard McCready

Richard McCready

Dundee Central

Graeme Downie

Graeme Downie

Dunfermline and Dollar

Alex Mayer

Alex Mayer

Dunstable and Leighton Buzzard

Joanna Stallard

Joanna Stallard

Dwyfor Meirionnydd

Dr Rupa Huq

Dr Rupa Huq

Ealing Central and Acton

James Murray

James Murray

Ealing North

Deirdre Costigan

Deirdre Costigan

Ealing Southall

Yuan Yang

Yuan Yang

Earley and Woodley

Grahame Morris

Grahame Morris

Easington

Ben Cox

Ben Cox

East Grinstead and Uckfield

Sir Stephen Timms

Sir Stephen Timms

East Ham

Lucy Sims

Lucy Sims

East Hampshire

Joani Reid

Joani Reid

East Kilbride and Strathaven

Blair McDougall

Blair McDougall

East Renfrewshire

Tom Bowell

Tom Bowell

East Surrey

Polly Billington

Polly Billington

East Thanet

Rob Newman

Rob Newman

East Wiltshire

Tom Rutland

Tom Rutland

East Worthing and Shoreham

Paul Richards

Paul Richards

Eastbourne

Daniel Shearer

Daniel Shearer

Eastleigh

Chris Murray

Chris Murray

Edinburgh East and Musselburgh

Tracy Gilbert

Tracy Gilbert

Edinburgh North and Leith

Ian Murray

Ian Murray

Edinburgh South

Dr Scott Arthur

Dr Scott Arthur

Edinburgh South West

Michael Davidson

Michael Davidson

Edinburgh West

Kate Osamor

Kate Osamor

Edmonton and Winchmore Hill

Justin Madders

Justin Madders

Ellesmere Port and Bromborough

Clive Efford

Clive Efford

Eltham and Chislehurst

Elizabeth McWilliams

Elizabeth McWilliams

Ely and East Cambridgeshire

Feryal Clark

Feryal Clark

Enfield North

Rosalind Doré

Rosalind Doré

Epping Forest

Mark Todd

Mark Todd

Epsom and Ewell

Dr Adam Thompson

Dr Adam Thompson

Erewash

Abena Oppong-Asare

Abena Oppong-Asare

Erith and Thamesmead

Yoel Gordon

Yoel Gordon

Esher and Walton

Steve Race

Steve Race

Exeter

Helen Dallimore

Helen Dallimore

Exmouth and Exeter East

Euan Stainbank

Euan Stainbank

Falkirk

Gemma Furnivall

Gemma Furnivall

Fareham and Waterlooville

Alex Just

Alex Just

Farnham and Bordon

Mel Dawkins

Mel Dawkins

Faversham and Mid Kent

Seema Malhotra

Seema Malhotra

Feltham and Heston

Claire Hazelgrove

Claire Hazelgrove

Filton and Bradley Stoke

Sarah Sackman

Sarah Sackman

Finchley and Golders Green

Tony Vaughan

Tony Vaughan

Folkestone and Hythe

Matt Bishop

Matt Bishop

Forest of Dean

Robin Moss

Robin Moss

Frome and East Somerset

Thomas Calver

Thomas Calver

Fylde

Jess McGuire

Jess McGuire

Gainsborough

Mark Ferguson

Mark Ferguson

Gateshead Central and Whickham

Michael Payne

Michael Payne

Gedling

Naushabah Khan

Naushabah Khan

Gillingham and Rainham

John Grady

John Grady

Glasgow East

Mr Martin  Rhodes

Mr Martin Rhodes

Glasgow North

Maureen Burke

Maureen Burke

Glasgow North East

Gordon Mckee

Gordon Mckee

Glasgow South

Zubir Ahmed

Zubir Ahmed

Glasgow South West

Patricia Ferguson

Patricia Ferguson

Glasgow West

Hal Hooberman

Hal Hooberman

Glastonbury and Somerton

Richard Baker

Richard Baker

Glenrothes and Mid Fife

Alex McIntyre

Alex McIntyre

Gloucester

James Walsh

James Walsh

Godalming and Ash

Dr Liam Draycott

Dr Liam Draycott

Goole and Pocklington

Nurul Hoque Ali

Nurul Hoque Ali

Gordon and Buchan

Andrew Gwynne

Andrew Gwynne

Gorton and Denton

Edward Batterbury

Edward Batterbury

Gosport

Tonia Antoniazzi

Tonia Antoniazzi

Gower

Vipul Bechar

Vipul Bechar

Grantham and Bourne

Dr Lauren Sullivan

Dr Lauren Sullivan

Gravesham

Melanie Onn

Melanie Onn

Great Grimsby and Cleethorpes

Keir Cozens

Keir Cozens

Great Yarmouth

Matthew Pennycook

Matthew Pennycook

Greenwich and Woolwich

Sarah Gillinson

Sarah Gillinson

Guildford

Diane Abbott

Diane Abbott

Hackney North and Stoke Newington

Meg Hillier

Meg Hillier

Hackney South and Shoreditch

Alex Ballinger

Alex Ballinger

Halesowen

Kate Dearden

Kate Dearden

Halifax

Devina Paul

Devina Paul

Hamble Valley

Imogen Walker

Imogen Walker

Hamilton and Clyde Valley

Andy Slaughter

Andy Slaughter

Hammersmith and Chiswick

Tulip Siddiq

Tulip Siddiq

Hampstead and Highgate

Hajira  Piranie

Hajira Piranie

Harborough, Oadby and Wigston

Chris Vince

Chris Vince

Harlow

Zara Layne

Zara Layne

Harpenden and Berkhamsted

Conrad Whitcroft

Conrad Whitcroft

Harrogate and Knaresborough

Primesh Patel

Primesh Patel

Harrow East

Gareth Thomas

Gareth Thomas

Harrow West

Jonathan Brash

Jonathan Brash

Hartlepool

Alex Diner

Alex Diner

Harwich and North Essex

Helena Dollimore

Helena Dollimore

Hastings and Rye

Stefanie Harvey

Stefanie Harvey

Havant

John McDonnell

John McDonnell </